Sagalassos ve Göller Bölgesi Turu
5* BARİDA HOTELS Y.P. Kalitesiyle Konaklama Ayrıcalığı (Isparta'da)
Yurtiçi Turlar - Konaklamalı Turlar - #101


 İzmir Çıkışlı
 Otobüslü Ulaşım

1 Gece
2 Gün
299,00 TL
'den başlayan
fiyatlarla

Favorilere Ekle
Beni Ara Formu
 
 • Yurtiçi Turlar
 • Konaklamalı Turlar
 • Otobüslü Ulaşım
 • Sabah Kalkışlı
 • İzmir Çıkışlı
 • 1 Gece, 2 Gün
 • SALDA GÖLÜ-YARIŞLI GÖLÜ-HACILAR KÖYÜ-BURDUR- ARKEOLOJİ MÜZESİ-AĞLASUN-SAGALASSOS ANTİK KENT-ISPARTA- ACIGÖL-EĞİRDİR GÖLÜ-İNSUYU MAĞARASI
 • SAGALASSOS LONGE & SPA HOTEL
 • YARIM PANSİYON KONAKLAMA

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

» 5* BARİDA HOTEL Y.P Konaklama(Sabah+Akşam)
» Lüks Otobüslerle Ulaşımlar ve Şehir Turları
» Çevre Gezileri ve İkramlar
» Profesyonel Rehberlik Hizmetleri »Sigorta
»Seyahat Sigortası Paketi

Fiyata Dahil Olmayan Olan Hizmetler

» Müze, Ören Yeri ve Milli Park Girişi
» Yolda giderken alınacak sabah kahvaltısı ve öğle yemekleri
» Molalar ve Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
»Otelde belirlenen ekstralar.

Önemli Notlar

 • » Araçta ve tesislerde kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. Değerli olduğunuzu düşündüğünüz eşyalarınızı araçlarda bırakmayınız.
 • » Rehber; hava, yol ve konaklama şartlarına uygun olarak, turda ve oteller’de değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • » Çocuk indirimleri 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile gerçekleştirilir.
 • » Turlarımız talepler doğrultusunda 27 veya 46 kişilik araçlarla gerçekleştirilir.Yolcu turu satın alırken, bu şart kabul edilmiş sayılır.
 • » Yeterli sayıda çoğunluk sağlanmadığında, turu 1 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı SİHİR TURİZM – TATİLÇARŞISI.COM saklıdır.Turun iptali durumunda SİHİR TURİZM – TATİLÇARŞISI.COM iptali bizzat bildirmek zorundadır.
Tarih Kişibaşı Tek Kişi İlave Kişi Çocuk İndirimleri
1. Çocuk 2. Çocuk
10.11.2018 299,00 TL 359,00 TL 299,00 TL 0 - 6 yaş : 130,00 TL 7 - 12 yaş : 235,00 TL
24.11.2018 299,00 TL 359,00 TL 299,00 TL 0 - 6 yaş : 130,00 TL 7 - 12 yaş : 235,00 TL
08.12.2018 299,00 TL 359,00 TL 299,00 TL 0 - 6 yaş : 130,00 TL 7 - 12 yaş : 235,00 TL

2. Gün - SAGALASSOS VE GÖLLER BÖLGESİ

DOĞA VE TARİH İÇİÇE PROGRAM

SAGALASSOS VE GÖLLER BÖLGESİ

5* BARİDA HOTELS Y.P.

Kalitesiyle Konaklama Ayrıcalığı (Isparta'da)

Kapalı Yüzme Havuzu-Sauna-Hamam-Fitness

KAKLIK MAĞARASI-ACIGÖL-ISPARTA-KUYUCAK KÖYÜ-AĞLASUN- SAGALASSOS ANTİK KENT-BURDUR-EĞİRDİR GÖLÜ-HACILAR HÖYÜK-YARIŞLI GÖLÜ-SALDA GÖLÜ-DENİZLİ-BAĞBAŞI YAYLASI

BAYRAM 2-4 Eylül  2017    (3 Gün-2 Gece) 
NAKİT ŞOK FİYAT: 449 TL

Sagalassos Antik Kenti, antik dönemde Pisidia olarak bilinen bölgede yer almaktadır. Dağlık bir alanın bitişiğinde yer alan kentte ilk yerleşim izleri günümüzden 12.000 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Sagalassos Antik Kenti, orijinal yapı taşlarının neredeyse tamamının bulunabildiği anıtsal yapıları ile son derece iyi korunmuş durumdadır. Diğer yandan, kentin planı, üzerinde kurulmuş olduğu teraslı yapı düşünüldüğünde oldukça çarpıcıdır ve bu yapı ile uyumlu ve etkileyici bir anıtsal merkez yaratılmıştır. Ayrıca, en az bin yıllık seramik üretimi ile Sagalassos antik dönemlerdeki en uzun seramik üretimi merkezi olarak UNESCO Dünya Miras Listesi'ne önerilmektedir.

 

1. Gün:

Sabah saat 06:20 KARŞIYAKA Bostanlı İskele, saat 06:25 KARŞIYAKA Yunuslar-Anıt  06:40  ALSANCAK  Lozan Atatürk Lisesi  06:55 KONAK – Sabancı Kültür Merkezi, 07.10’da, ÜÇYOL  siz değerli konuklarımızı alarak turumuza başlıyoruz. Yolda alacağımız (ekstra) kahvaltının ardından, Pamukkale benzeri Traverten oluşumu olan, damlataşı, sarkıt ve dikitlerle eşine rastlanmaz güzellikte olan, renkli sarkıt dikit ve beyaz travertenleri ile meşhur KAKLIK MAĞARASI'nı geziyoruz. Daha sonra, Dinar, Senirkent üzerinden,  Isparta’nın Lavanta üretimi ile meşhur Keçiborlu ilçesinin KUYUCAK (Lavanta) Köyüne  gidiyoruz. Lavantalar toplanıp yağları çıkartılıyor. Kurusundan elde edilen yağın parfümeri sektöründe kullanılmasının yanı sıra gıda ve temizlik sektörleri için de önemli bir ham madde oluşturuyor.
Türkiye Istatistik Kurumunun 2013 verilerine göre, Türkiye lavanta üretimi 105 ton civarinda. Böylece Kuyucak köyü, tek basina Türkiye lavanta üretiminin yüzde 93'ünü karsiliyor. Bu köyde, doğa ile başbaşa, sizi büyüleyen lavanta tarlalarını görme, bol bol fotoğraf çekme şansına sahip olacağız. Burada oluşturulan reyonlarda köylülerin kendi ürettiği lavanta ürünleri ve diğer köy ürünlerinden alışverişler yapabilirsiniz. Köy ziyaretimiz sonrası, ACIGÖL’ü panoramik olarak görerek, ISPARTA’ ya hareket ediyoruz. Önce ISPARTA’ya Gül’ü getiren GÜLCÜ İSMAİL EFENDİ HEYKELİ, SÜLEYMAN DEMİREL HEYKELİ, GÜL HEYKELİ’ni görüyoruz ve  fotoğraflarımıza ekliyoruz.. Ardından, ISPARTA merkezde serbest zaman veriyoruz. Buranın meşhur, Gül Suyu , Gül Lokumu , Gül Sabunu alışverişlerimizi yaptıktan sonra, ISPARTA’daki 5* BARİDA HOTELS’imize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. Gün:

Sabah kahvaltısının ardından, AĞLASUN üzerinden, , yemyeşil bir ovanın devamında SAGALASSOS ANTİK KENTİ bizi karşılıyor… Son yıllarda yapılan restorasyon çalışmaları ile her geçen gün yeni görüntülere kavuşan bu güzel ören yerini geziyoruz. MS 161 – 180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi'nin hala akan suyundan içince hoş bir duygu yaşayacaksınız…. Dünyanın en yüksek rakımlı 9000 kişilik tiyatrosu, kendine has kaya mezarlarıyla bilinen antik kent sizi kendisine hayran bırakacak… Sagalassos’u geride bırakarak, şirin mi şirin, tabiat ile iç içe, kendine has dokusu, lezzetleri, gölü ve bir çok tarihi köşesi ile rağbet gören illerimizden birisi olan BURDUR’a geçiyoruz.. Zengin buluntuları ile güzel bir müze olan BURDUR ARKEOLOJİ MÜZESİ’ni geziyoruz. Sagalassos heykellerini, Hacılar, Kremna, Bubon gibi yerlerden getirilen buluntuları, Burdur Saat Kulesini görüyoruz. BURDUR Panoramik şehir turumuzu tamamlıyarak, öğle yemeği için mola veriyoruz. Bu esnada Burdur’un Haşhaş Helvası ve Ceviz Ezmesi alışverişleri yapabilirsiniz. Ardından, Göller Bölgesinin en büyük doğal zenginliklerine sahip EĞİRDİR GÖLÜ’ne gidiyoruz. Gölün etrafındaki yürüyüş parkurlarını kullanarak, kısa bir doğa yürüyüşü yapıyoruz. Akşam çaylarımızı, bu güzel ortamda içtikten sonra, ISPARTA’daki 5* BARİDA HOTELS’imize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün:

Sabah kahvaltısının ardından, otelimizden ayrılıyoruz. Yol güzergahında, HACILAR HÖYÜK hakkında rehberimizin bilgilendirmesini dinleyip, YARIŞLI GÖLÜ manzarası eşliğinde, Türkiye’nin en derin ve berrak göllerinden biri olan SALDA GÖLÜ’ne varıyoruz. Şehir gürültüsünden uzak, sessiz  ve sakin,  huzur verici  bu ortamın, tertemiz havasını soluyarak, muhteşem manzarasına karşı, çaylarımızı yudumlayıp, yürüyüşlerimizi yapıyoruz. Sonrasında, DENİZLİ merkezden,  1400 mt yüksekliğe yeni kurulmuş olan teleferik sistemiyle BAĞBAŞI YAYLASI’na çıkıyoruz..Tüm Denizli’yi gören terasta bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Yayla etrafında doğa ile başbaşa geçireceğimiz zamanda, yürüyüşler yapabilir, Cafe’lerinde manzaranın doyumsuz güzelliğinin keyfine varabilirsiniz..  Son derece huzur veren bu ortamdan sonra,  DENİZLİ merkeze geçiyoruz. Serbest zaman sonrasında, geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. . AYDIN üzerinden uygun molalarla  İZMİR’e hareket ediyoruz. Bir başka SIHIR TURIZM gezisinde buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.